DELTA ve CODESYS ORTAKLIĞI İLE YEPYENİ HAREKET KONTROL ÇÖZÜMÜ

Delta, 27 – 29 Kasım 2018 tarihlerinde Almanya’da düzenlenen ve yoğun ilgi gören SPS Fuarı’na katıldı. Fuarda “Endüstri için Yenilikçi ve Akılcı Otomasyon” temasıyla ön plana çıkan Delta, CODESYS Group ile yaptığı ortaklığı duyurarak Yeni Nesil Hareket Kontrolörlerini pazara tanıttı.

Delta Endüstriyel Otomasyon Grubu Genel Müdürü Andy Liu, küresel üreticilerin son yıllarda rekabet güçlerini artırmak için akıllı üretim teknolojileri uygulamaya başladığını belirtti. Otomasyon şirketlerinin ise derinlemesine endüstriyel bilgi birikimleri ile sektöre özel ekipman ve çözümlere odaklandığına değindi. Bunlara ek olarak Delta’nın endüstriyel otomasyon alanında yirmi yıldan fazla deneyime, güçlü Ar-Ge ve üretim tekniklerine sahip, farklı endüstriler için akıllı ve esnek otomasyon sistemleri sunan bir firma olduğundan bahsetti.

Andy Liu, CODESYS ile olan işbirliği sayesinde Delta’nın Avrupa’daki en yetkin otomasyon oyuncularının ihtiyaçlarını karşılayabilecek hareket çözümlerini sunabileceğini, diğer taraftan CODESYS’in ise Asya pazarındaki büyük Delta müşteri tabanına ulaşabileceğini ekledi.

CODESYS Grubu CEO’su Dieter Hess de Delta ile birlikte bu heyecan verici haberi duyurmak için basın toplantısına katılarak “Şu anda 400 donanım üreticisi ve 10.000’in üzerinde geliştiriciyi içeren CODESYS topluluğuna Delta’nın katılımından büyük heyecan duyuyoruz. Delta, endüstriyel otomasyon dünyasında yerleşmiş bir isimdir ve bu ortaklık her iki taraf için de çok önemlidir.” dedi.

Sektörde en yüksek kullanıcı kitlesine sahip IEC61131-3 geliştiricilerinden biri olan CODESYS, endüstriyel haberleşme protokollerinin tümünü desteklemesinin yanında hareket kontrol teknolojisi alanında da üstün imkanlar sunan kapsamlı bir platformdur.

Delta, CODESYS platformunu destekleyen, hareket kontrolör ailesinin yeni üyesi MH2 serisini piyasaya sürdü. PC tabanlı kontrolör olan MH2, yüksek donanım yapısı ve EtherCAT haberleşme protokolü desteği ile 64 eksene kadar kontrol imkanı sunuyor. MH2, EtherCAT haberleşmeli ASDA-A2-E serisi servo sürücüler ile birlikte hareket kontrol çözümlerinde güçlü bir oyuncu olarak şimdiden yerini aldı.